Phonero har de mest tilfredse kundene i mobilmarkedet for fjerde år på rad
Telia-eide Phonero går nok en gang helt til topps på EPSIs ferske kundetilfredshetsundersøkelse for 2025.
Telia-eide Phonero går nok en gang helt til topps på EPSIs ferske kundetilfredshetsundersøkelse for 2025.
Fra og med 30. september er BritBox, den ledende britiske strømmetjenesten eid av BBC, tilgjengelig på Telia Play. Telias TV-kunder kan nå nyte et omfattende utvalg av prisbelønte britiske dramaer, komedier, dokumentarer og eksklusive premierer – alt samlet på ett sted.
Telia har inngått et nytt strategisk partnerskap med Techstep, en ledende aktør innen administrasjon av mobile enheter i Europa. Sammen skal Telia og Techstep levere bedre løsninger for virksomheter med høye krav til mobilitet, sikkerhet og effektiv administrasjon.
Som de første i Norge kan innbyggere og bedrifter på Fornebu nå få levert mat fra foodora av en selvkjørende robot. Et unikt pilotprosjekt skal teste fremtidens løsning for 'last mile'-leveranser som et historisk skritt mot smartere og mer bærekraftige byer. Roboten er koblet til Telias 5G-nett.
Norge som destinasjon for utenlandske besøkende vokser stadig i popularitet. I løpet av sommermånedene juni, juli og august registrerte Telia Norge en 12 prosents økning i utenlandske gjester i sitt mobilnett. I juli alene var det 1,8 millioner gjestende kunder.
Med ubegrenset data-abonnementet Telia X Intro kan du prøvekjøre Telias landsdekkende 5G-nett i to måneder til kun 199 kroner per måned.
Telia har startet stengningen av 2G i Norge, og først ut var deler av Innlandet og Buskerud. Erfaringen så langt er at de aller fleste kundene har forberedt seg godt og byttet ut utstyret sitt. Samtidig må en del kunder med nyere telefoner passe på å aktivere 4G Tale på mobilen etter stengingen.
Telia Company presenterer i dag resultater for andre kvartal 2025, inkludert tall for Telia Norge.
I løpet av april, mai og juni stoppet Telia 27,6 millioner svindelforsøk rettet mot norske mobilkunder. Telias nylig innførte svindelfiltre jobber på høygir og virker avskrekkende på svindlere, men selskapet ser samtidig at målrettede svindelforsøk via samtale og SMS øker i omfang. Her er oversikten over hva Telia har stoppet i andre kvartal.
Telia og TV 2 er enige om en ny langsiktig samarbeidsavtale for TV 2s kanaler og innhold. Avtalen sikrer Telias TV-kunder enkel tilgang til alt av TV 2-innholdet, og inkluderer TV 2s kanaler og strømmetjenesten TV 2 Play.
Telia har de siste årene modernisert mobilnettet og er først i Norge med et nasjonalt 5G-nett. Resultatet er økning i datatrafikk på 102 prosent, mens strømforbruket per terabyte er redusert med 44 prosent, takket være smart strømbruk på basestasjonene.
Selv om du senker skuldrene og logger av jobb og hverdag, er det viktig å ikke koble ut skepsisen i sommer. Svindlerne tar nemlig ikke ferie. Her er Telias råd for en svindelfri sommer.
Telia Norge har gjennom Telia Company inngått en ny partnerskapsavtale med BritBox, den ledende britiske strømmetjenesten eid av BBC. Telias TV-kunder vil denne høsten få tilgang til BritBox sitt uovertrufne britiske innhold på Telia Play.
Med Spenn, som er ny nordisk fordelsvaluta, kan OneCall sine kunder tjene Spenn på mobilregningen og bruke hos partnere.
Telia Norge etablerer en egen divisjon for bredbånd og TV for å kunne levere bedre kundeopplevelser og fremtidig vekst. Torgeir Røynstrand skal lede den nye divisjonen, som blir operativ fra 16. juni. Røynstrand kommer fra stillingen som kommersiell direktør for privatmarkedet i Telia Norge.
Foreldre med Telia X kan nå dele opptil 30 GB av sin ubegrensede data med barna sine hver måned. Samtidig er Telias nye tjeneste SoMe-sperre, som sperrer sosiale medier på barnas mobil, tilgjengelig for bruk.
Med sanntidstekst kan mobilkunder under en pågående telefonsamtale skrive direkte til hverandre, uten å trykke «send». Sanntidstekst effektiviserer den skriftlige kommunikasjonen, og er beregnet for personer med nedsatt hørsel eller tale.
Telia Norge skiller ut bredbånd og TV i en egen divisjon for å kunne levere bedre kundeopplevelser og fremtidig vekst. Selskapet vil også gjøre en reduksjon i bemanningen.
Telia-eide OneCall vinner i år som i fjor bransjekategorien «mobilabonnement» i Norsk Kundebarometer, og havner på en svært sterk femteplass totalt sett. Telia mobil klatrer til pallplass på bransjelisten.
Telia Norge AS har ansatt Lena Lundgreen som ny direktør for bedriftsmarkedet. Hun har bred erfaring fra internasjonale teknologibedrifter, og kommer sist fra Microsoft og stillingen som leder for offentlig sektor i Europa. Lundgreen tiltrer stillingen i august og blir en del av ledergruppen i Telia Norge.