Telias topp 10 mars: Samsungs 5G-telefon øverst på pallen
På Telias liste over de mest solgte smarttelefonene i mars er det kun modeller fra «de to store», Apple og Samsung. Helt til topps går den nye telefonen til Samsung: S20 Ultra 5G.
På Telias liste over de mest solgte smarttelefonene i mars er det kun modeller fra «de to store», Apple og Samsung. Helt til topps går den nye telefonen til Samsung: S20 Ultra 5G.
Eldre filmer som får ny aktualitet og filmer som egentlig skulle gått på kino dominerer Gets oversikt over de ti mest leide filmene de to første ukene inn i den nye hverdagen preget av hjemmeliv. Kinofilmene The Invisible Man, iHuman og Emma er alle på listen. Terminator: Dark Fate ligger på topp, fulgt av Contagion, en film fra 2011 som har fått ny relevans i disse dager.
I samarbeid med Good Game har Telia lansert en ny turneringssatsning i Fifa og Fortnite, kalt Telialigaen Hjemmebane. Det er gratis å delta i de daglige turneringene.
Telia Norge lanserer helt nytt bredbåndsprodukt kalt trådløst bredbånd (FWA). Med trådløst bredbånd får du som kunde fast internett med stabil og god hastighet levert over Telias verdensledende 4G-nett. Om ikke lenge leveres også trådløst bredbånd med 5G-teknologi.
Halvannen uke inn i den nye hverdagen registrerer Telia en dobling i samtaletid på telefon mellom våre kunder. Datatrafikken har stabilisert seg på et høyere nivå, og viser at nettet takler kapasitetsutfordringene.
Flere timer enn vanlig tilbringes nå hjemme, og strømming av film, serier og lineære nyheter har en voldsom økning på Gets plattformer. Og nå får Gets kunder fri tilgang til enda flere kanaler.
Get tilbyr nå kinofilmene Emma og The Invisible Man til sine TV-kunder. Filmene blir som følge av koronastengte kinoer landet over tilgjengelig direkte på Get-boksen fra 20. mars.
Alle Get-kunder får nå full kompensasjon på TV2 Sport Premium og Viasport som følge av utsatte kamper i Champions League og Premier League. Kompensasjonen til kundene gjelder fra 15. mars og varer så lenge det ikke spilles kamper i de to fotballigaene.
Telia Norge har i forbindelse med koronautbruddet i Norge opplevd en sterk økning i bruk av BankID på mobil-tjenesten blant selskapets kunder. Det har dessverre ført til kapasitetsutfordringer hos Telias leverandør som gjør at BankID på mobil til tider har vært ustabil. Med utsendelsen av skattemeldinger fra 18. mars kan det forekomme ytterligere ustabilitet i tjenesten.
Etter at regjeringen innførte omfattende tiltak for å bekjempe koronaviruset 12. mars har det vært en kraftig økning i både tale- og databruk i Telias ekomnett. Den økte bruken har så langt ikke medført noen større kapasitetsutfordringer, noe som bekrefter at den viktige digitale infrastrukturen i Norge både er robust og god.
Svært mange befinner seg på hjemmekontor i disse ekstraordinære tider, og det kan være utfordrende å finne en form som fungerer slik at man får gjort det man skal. Noen savner den dagligdagse praten med kolleger, mens andre kanskje blir hakket mer ufokusert når de jobber hjemmefra. Her er fem tips til deg med hjemmekontor.
Europakommisjonen har satt av 164 millioner euro til å hjelpe frem innovasjoner og teknologiske løsninger som kan bidra i kampen mot koronaviruset. Telia Norge oppfordrer alle norske selskaper som har aktuelle produkter og teknologiske løsninger til å søke støtte.
Med koronastengte kinosaler over hele landet går den kritikerroste premierefilmen iHUMAN rett på alle Gets plattformer.
Telia Norge har innført restriktive tiltak for å ta sin del av ansvaret for å begrense folketettheten og smittespredningen av koronaviruset. Selskapet innfører hjemmekontor som hovedregel, og legger også ned forbud mot jobbreise og deltakelse på konferanser, arrangementer og større møter.
På listen over de mest solgte smarttelefonene i Telias kundekanaler for februar gjør Samsungs to helt nye modeller seg gjeldende, og for første gang på lenge er Apples modeller i mindretall.
Telia og Discovery enige om ny avtale som sikrer GET-kunder TV Norge, Eurosport-kanalene, Dplay og alle andre Discovery-kanaler.Den nye avtalen styrker GET sin posisjon som Norges ledende TV- og strømmeaktør gjennom å tilby markedets bredeste samling av Discovery-innhold.
Telia Symposium, som etter planen skulle avholdes 26. mars, er utsatt grunnet fare for spredning av koronavirus.
Get mener svarte skjermer er helt unødvendig, og at forhandlingene bør fortsette uten at amerikanske Discovery stenger tilgangen til kanaler for TV-seerne.
Telia Norge har i dag utnevnt Lars Setsaa som ny leder for selskapets merkevarer OneCall og MyCall. Setsaa kommer fra stillingen som kommersiell direktør i Telia bedrift og har bred erfaring fra telekombransjen, med sterke resultater.
Den norske teknologistartupen Futurehome lanserer i samarbeid med elektronikkgiganten Elkjøp ny og unik smarthub i det nordiske markedet. Smarthuben, som er basert på åpne standarder, gjør det enkelt og brukervennlig å styre smarte produkter som lyspærer, brannvarslere og elektroniske dørlåser fra én og samme Futurehome-app.