Karl Erik Brøten ny finansdirektør i Telia Norge
Telia Norge AS har ansatt Karl Erik Brøten som ny finansdirektør. Brøten har bred erfaring fra IKT-sektoren og tiltrer i stillingen 1. mars.
Telia Norge AS har ansatt Karl Erik Brøten som ny finansdirektør. Brøten har bred erfaring fra IKT-sektoren og tiltrer i stillingen 1. mars.
Telias oversikt over de mest solgte smarttelefonene i november viser Apples sterke posisjon i det norske markedet. Hele pallen er kapret av iPhone 14-modeller, og aller øverst ligger iPhone 14 Pro Max, akkurat som sist måned. Google Pixel 7 Pro fortsetter å gjøre det bra.
Brukte mobiltelefoner er stadig mer populære blant nordmenn. Telia, som er en ledende aktør på området, har nå solgt 100 000 brukte telefoner, og veksten bare fortsetter.
Denne høsten har Telia intensivert 5G-utbyggingen, og 80 prosent av befolkningen har nå tilgang til 5G fra selskapet. Høye hastigheter og svært god kapasitet og dekning kjennetegner det nye mobilnettet. Samtidig forbedres også 4G-nettet kraftig.
Apples iPhone 14-serie forblir godt plassert på pallen, mens verdensnyheten Google Pixel 7 Pro kapret en sterk syvendeplass etter kun to ukers salg. Det viser Telias liste over de mest solgte mobiltelefonene i oktober.
Telia bedrift tilbyr nå en ny meldingstjeneste som bygger på Googles løsning RBM (RCS Business Messaging). Tjenesten gjør det mulig for bedrifter å skreddersy meldinger til sine kunder, med stor frihet når det gjelder farger, form og innhold som bilder og video.
Telia og andre norske operatører går nå sammen om å stoppe telefonsvindel. En felles sperre forhindrer at utenlandske kriminelle utnytter norske numre i telefonsvindel.
Telia Company presenterer i dag resultater for tredje kvartal 2022, inkludert tall for Telia Norge.
Telia gjør det enklere å være trygg på nett. Med trygghetstjenesten Telia Trygg kan kundene nå få omfattende beskyttelse mot ID-tyveri og netthandel-svindel som en del av sitt mobilabonnement.
Apple lanserte sin nye iPhone 14-serie i midten av måneden, men rakk likevel å gå rett inn på første- og andreplass på listen over de mest solgte smarttelefonene i september. For første gang er Telias topp 15 fullt dekket med 5G-telefoner.
Telia-eide Phonero troner øverst på EPSI sin ferske kundetilfredsundersøkelse i bedriftsmarkedet for mobil. Selskapet leverer blant annet høy produktkvalitet og er enkle å forholde seg til. Samtidig er Telia Bedrift og OneCall på topp i EPSI sin viktige bærekraftsindeks.
Sikker og robust kommunikasjon har alltid vært en viktig prioritet for Forsvaret. Med 5G og private mobilnett åpner det seg en rekke nye muligheter. Telia og Forsvarsmateriell er nå i gang med å teste såkalte taktiske private mobilnett for Forsvaret.
Nordmenn reiser ut i verden igjen etter pandemien, og med høstferien for døren er det mange som planlegger utenlandstur. Pass på mobilen din, den kan være attraktiv for tyver, særlig hvis den ikke er tilstrekkelig beskyttet.
Jonatan Asplin blir ny leder for Telia Norges merkevarer OneCall og Mycall. Asplin kommer fra ledergruppen i OneCall og Mycall, og kjenner de to merkevarene svært godt.
Apples iPhone 13 Pro Max rikker seg ikke fra pallen, og topper for femte måned på rad Telias oversikt over de mest solgte telefonene i august. iPhone 13 Pro og iPhone 13 bekler de to andre pallplassene. Samsungs to nykommere er inne på topp 15.
Telia bygger 5G over hele landet, og nå har tre av fire nordmenn tilgang til den helt nye og raske mobilteknologien. Denne høsten fortsetter utbyggingen i blant annet Møre og Romsdal, Trøndelag, Vestland, og Vestfold og Telemark.
Telias salg av brukte mobiltelefoner økt med 11 prosent sammenlignet med første halvår 2021. Apple iPhone 8 er mest populær
Aldri før har norske mobilkunder brukt mer mobildata i utlandet i løpet av en sommer som i år. Telias tall viser mer enn en dobling i mobildatabruk sammenlignet med før pandemien. Sverige var mest populære ferieland, fulgt av Danmark og Tyskland, mens det var flest tyskere i Norge i juli.
Telias liste over de mest solgte smarttelefonene i juli viser uendrede pallplasseringer for Norges mest populære modeller.
Telia Company presenterer i dag resultater for andre kvartal 2022, inkludert tall for Telia Norge.